بازدید رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران از دانشگاه مجازی المصطفی ص

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

در تاریخ 6 مهر 1399، رایزن فرهنگی سفارت عراق در ایران، جناب آقای دکتر امجد المظفر با هیئت همراه از دانشگاه مجازی بازدید کردند. در این بازدید، ظرفیت ها و قابلیت های علمی و فناوری دانشگاه مجازی معرفی گردید و از طرف عراقی دعوت به عمل آمد که با توجه به شیوع ویروس کرونا و بروز شرایط جدید در تدریس و تحصیل، برای بهره مندی امکانات دانشگاه مجازی المصطفی و انتقال این دانش و تجربه به دانشگاه های عراق اقدام نمایند.

یکی از نکاتی که در این دیدار مطرح شد، اقدام برای به رسمیت شمردن مدرک آموزش های مجازی در عراق بود که آقای دکتر امجد المظفر خاطرنشان کرد: در حال حاضر مدرک آموزش مجازی در دوره های کوتاه مدت و دوره های زبانی، کاملا در عراق پذیرفته است ولی با توجه به قانون اساسی عراق، هنوز امکان به رسمیت شمردن مدرک تحصیلات آکادمیک مجازی وجود ندارد. ایشان اظهار امیدواری کرد که به دلیل وجود شرایطی که در حال حاضر با آن روبرو هستیم، این امکان وجود دارد که در آینده در مورد به رسمیت شمردن مدرک مجازی در مقاطع آکادمیک دانشگاهی نیز، فرجی حاصل شود.

رایزن فرهنگی سفارت عراق در ادامه به علاقه بسیار دانشگاه های عراق به همکاری با دانشگاه های ایرانی اشاره کرد و افزود: از سمت ما هرگونه آمادگی برای برقراری همکاری مشترک بین دانشگاه های عراقی و ایران وجود دارد. در صورتی که تمایل به انعقاد تفاهم نامه بین هر دانشگاهی در ایران و عراق باشد، این رایزنی از هیچ کوششی برای تحقق آن دریغ نخواهد کرد. برای برگزاری دوره های کوتاه مدت بین دانشگاهی نیز آماده همکاری هستیم.

ایشان به انتقال تجربه آموزش مجازی به کشور عراق تاکید زیاد کرد و ادامه داد: ما تمایل داریم که سامانه های آموزش مجازی شما را به عراق منتقل کنیم تا دانشجویان بتوانند در شرایط سخت کرونایی، هرچه بهتر به تحصیل بپردازند.

مقرر شد، از سمت دانشگاه، توضیحاتی در خصوص سامانه ها و امکاناتش برای طرف عراقی ارسال شود تا ایشان پس جلب نظر مسئولین مربوطه نسبت به مقدمات انتقال این تکنولوژی به عراق اقدام نمایند.

در این بازدید، آقایان دکتر عابدین سیاحت، معاون آموزشی تربیتی دانشگاه، دکتر سیداباذر هاشمی، معاون پژوهش و تولید محتوای دانشگاه، دکتر حمید کریمخانی، معاون فناوری اطلاعات دانشگاه و محمود نظری، مدیر ارتباطات و بین الملل دانشگاه حضور داشتند و هر کدام بخشی از فعالیت دانشگاه را توضیح و تبیین کردند.

ارتباط با ما

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

+98 25 32114115

شبکه ها دسترسی

عضویت در خبرنامه